DNF nie je koniec sveta

Naposledy upravené 16/01/2021. Upravil Ivan.

Neskončenie začatého závodu – DNF (did not finish) – je niečo, čo sa raz za čas stane každému bežcovi. Ok, možno nie každému, ale minimálne väčšine z nás, neprofesionálov.

Rokmi si bežecká komunita vybudovala doslovne traumu z niečoho takéhoto a každý kto neukončí závod sa cíti, ako keby podviedol polovicu planéty a rodinu aspoň dvakrát.

DNF je ako všetko v živote k niečomu dobré. Treba si z tejto skúsenosti vziať maximum, poučiť sa a pohnúť sa ďalej. Analyzuj, uprav správanie/prípravu/cielenie a pohni sa vpred. Zostávať lipnúť na jednom neúspechu, či podkopávať si morálku pred každým nasledujúcim závodom po celý zvyšok života je nezmyselné.

Tak ako najúspešnejší ľudia v podnikaní či kreatívny ľudia s unikátnymi víziami aj bežci musia naskočiť na vlnu „pouč sa z nezdaru, zahoď ho a čo najrýchlejšie sa pohni vpred“. Nezdar patrí k životu a dáva nám skúsenosť a motiváciu pre budúcnosť. Budúci závod bude definitívne lepší.

Pridajte Komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Leziete si doma na nervy?

Poď radšej behať!

trailrun.sk

Dostaneš od nás len to, čo ťa bude zaujímať.

Nič viac. A rozhodne žiaden spam!

Návrat hore