ivan-sabo

Moje meno je Ivan a trailovému behaniu sa venujem od roku 2011. Začalo to u mňa všetko v Škótsku, v daždi, v strede ničoho, rok predtým, keď sme s manželkou putovali cez kopce z miesta na miesto už niekoľko dní. Jedno ráno sa pri našom stane pristavil človek, ktorý robil niečo úplne inak. Miesto toho, aby sa pechoril hore kopcom s obrovským batohom v ťažkých topánkach a návlekoch, bežal v ľahkých teniskách, trenkách a tričku, s malým batôžkom. A úsmevom na tvári. Vtedy som to ešte nevedel a trvalo ďalších pár mesiacov než som spravil prvý krok, no bol som naočkovaný a nedalo sa to už zmeniť. Začala moja “celoživotná” láska k behaniu v kopcoch, krásnych miestach obklopený prírodou a čerstvým vzduchom, zväčša osamote a niekedy v dobrej spoločnosti ľudí podobných mne.

V roku 2012 som ako prvý Slovák odbehol Marathon Des Sables na saharskej púšti a odvtedy nabehal tisíce kilometrov v rôznych krajinách, terénoch, podmienkach, počasí či zdravotnom stave.

Nie som lekár, nie som tréner, nie som žiaden vyštudovaný odborník v oblasti pohybu, zdravia alebo zdravej výživy. Som len človek, ktorý sa niečomu venuje s láskou a otovrenými očami už dlhé roky (aj napriek zopár výpadkom kvôli rôznym zraneniam či problémom). Píšem čo si myslím, čím žijem o čom som presvedčený, že je tak. Nikoho nechcem poučovať, moralizovať či odsudzovať. Každý robíme to čo vieme a chceme. Ja okrem mnohého iného aj behám traily.

Trailové behanie považujem za istú formu životného minimalizmu. Ak sa chceme ako bežci dostať cez dlhú a strastiplnú cestu kopcami a dolinami zo štartu až do cieľa, prirodzene limitujeme to, čo zo sebou berieme, čo na sebe máme a čo naozaj považujeme za nevyhnutné k “prežitiu”. Vo veľmi malom priezore je to presne to, čo minimalizmus vo zvyšku života znamená. A to ma strašne baví!

Trailrun Ltd
2 Hope Cottage
Reading Road
Woodcote
RG8 0QY
Veľká Británia

telefonický kontakt:
(+44) 79 8387 5343‬

e-mail:
ivan@trailrun.sk

Leziete si doma na nervy?

Poď radšej behať!

trailrun.sk

Dostaneš od nás len to, čo ťa bude zaujímať.

Nič viac. A rozhodne žiaden spam!

Návrat hore