Stať sa bežcom je jednoduché

Naposledy upravené 16/01/2021. Upravil Ivan.

Stať sa bežcom je jednoduché. Stačí len obuť tenisky a rozbehnúť sa. A vlastne ani to nie je nevyhnutné. Stačí sa len rozbehnúť. Trochu sa predkloniť, zrýchliť krok…a je to. Z chodca je zrazu bežec.

Na behaní je krásna jeho jednoduchosť. Netreba k tomu pri troche skromnosti žiadnu extra výbavu, netreba druhých ľudí ako napríklad pri tenise či basketbale, netreba platiť za vstup do plavárne, ani členské poplatky rybárskemu zväzu. Stačí sa len postaviť pred dom, do parku, na lesnú cestičku či púšť a riadiť sa pokynmi z prvého odstavcu.

Behanie sa stalo extrémne populárnym za posledné roky. Nie preto, že by to bolo niečo nové a ľudia sa nechali nabaláchať ďalším trendom, ale pre jeho ľahké zlúčenie s meniacim sa životným štýlom.

Všetci omnoho viac času trávime za počítačom, pracujeme dlhšie, máme menej priateľov a známych, čo žijú časovo podobnú rutinu.

A tak sa do popredia dostáva prirodzene šport, pri ktorom sa netreba prispôsobovať, dá sa robiť kdekoľvek a takmer za akýchkoľvek podmienok. Áno, je to šport individualistov aj keď, zďaleka byť taký nemusí.

Stať sa bežcom je jednoduché. Stačí len obuť tenisky a rozbehnúť sa. Avšak, ako pri akomkoľvek prvom kroku, podstatné je, ako dlho vydržíme robiť aj kroky ďalšie. No to už je úplne iný príbeh.

1 názor na “Stať sa bežcom je jednoduché”

  1. Pingback: Chceš Sa Stať Trailovým Bežcom? Vynikajúco! | Trailrun.sk

Pridajte Komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Leziete si doma na nervy?

Poď radšej behať!

trailrun.sk

Dostaneš od nás len to, čo ťa bude zaujímať.

Nič viac. A rozhodne žiaden spam!

Návrat hore