Nenávidím ranné behanie

Naposledy upravené 16/01/2021. Upravil Ivan.

Nenávidím ranné behanie. Skúšal som mu prísť na chuť už veľakrát, ale nepodarilo sa.

Stával som o hodinu skorej ako som potreboval. Nepomohlo. Skúsil som vstať o piatej ráno predkým upadnem u mňa do najlepšieho spánku o šiestej. Nepomohlo. Moje telo odmietlo fungovať.

Ranné behy boli utrpením a malou tragédiou. Všade som čítal, aké je to úžasné, videl ľudí pri skorých jazdách ako s čelovkou hltajú kilometre, obdivoval fotky východu slnka od bežcov, ktorí v tom čase boli už niekde hore. Nepomohlo.

A tak som to nakoniec vzdal.

Najhoršie na vzdaní sa niečoho čo väčšina ľudí robí je pocit, že nedávam do toho všetko. Že som v porovnaní s ostatnými len slabý odvar toho, čo by som mal byť.

Začal mnou prenikať pocit, že ak nedokážem prekonať niečo tak triviálne, nemám šancu zdolať nič väčšie a dôležitejšie. Že nebudem schopný na závodoch, ktoré najčastejšie začínajú veľmi skoro ráno, schopný podať zo seba maximum.

A viete čo sa stalo? Nič. Až pochopenie toho, že nie každý je stavaný na rovnaký tréningový plán, nie každému sedí to čo sedí väčšine, mi dovolilo uvolniť sa a počúvať svoje telo.

Zo zásady behám podvečer, alebo v noci. Ak sa mi podarí ísť behať cez obed, som šťastný, ale nijako to nesilím. Večery proste pre mňa fungujú najlepšie.

Večerným behaním vytrasiem zo seba celodenný stres, utrasiem myšlienky a skludním sa. Počúvam audioknihy na ktoré som sa celý deň tešil, premýšlam, plánujem čo budem robiť na druhý deň… Cítim sa po behu fantasticky a vôbec nemám problémy so spaním ako často oponenti večerného behania hlásajú.

Na pretekoch ktoré začínajú skoro ráno vstávam bez problémov. Teda, pokiaľ to nie je viacdenný pretek ako DBR a zopár dní nemám už v nohách.

Behanie je podobne ako čokolvek v živote individuálne od človeka k človeku. Nedajte sa zmiasť tým, že niečo, čo je považované za to najlepšie, vám nesedí. Ak by sa všetko čo ako ľudia robíme dalo generalizovať, nebol by priestor na individualitu a unikátnosť.

A pokiaľ vám sedí najlepšie behanie o tretej ráno, úprimne sa s vami teším. Ja sa vtedy radšej obrátim na druhý bok, alebo vypnem počítač a idem spať. Príjemné behanie!

Pridajte Komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Leziete si doma na nervy?

Poď radšej behať!

trailrun.sk

Dostaneš od nás len to, čo ťa bude zaujímať.

Nič viac. A rozhodne žiaden spam!

Návrat hore