5 dôvodov, prečo je beh pre každého

Naposledy upravené 16/01/2021. Upravil Ivan.

Chýba Vám motivácia k behu? Neviete sa rozhodnúť, či je beh ten pravý šport pre Vás? Mám pre Vás 5 dôvodov, ktoré Vás o vhodnosti behu ako športu určite presvedčia.

1. Časovo flexibilný

Behanie si viete “naordinovať” do rytmu dňa kedykoľvek. Ak nestíhate ráno, môžete skúsiť obedňajšiu prestávku, alebo večer miesto pozerania televízie. Alebo ako ja, vyrazíte až keď celý dom stíchne a máte čas už len a len pre seba.

2. Nenáročný na výbavu

K behaniu človek toho potrebuje extrémne málo. Ak to zjednoduším, ku každému inému športu potrebujeme minimálne to čo k behaniu plus niečo navyše. Postupným zlepšovaním samozrejme potreby rastú, no fundamentálna výbava zostáva navždy veľmi jednoduchá.

3. Uskutočniteľný kdekoľvek

Behať môžte doslovne kdekoľvek. Samozrejme, najlepšie sú cesty v horách, no ak chcete, viete behať okolo bloku domov, na školskej dráhe, v telocvični, v parku, na tichých cestách, na výletnej lodi, v hotely alebo malej posilovni na bežiacom páse. Behanie je najprispôsobiteľnejší šport ak máme málo priestoru na pravidelnosť.

4. Upraviteľný pri každom pokuse

Hrať squash, futbal či basketbal len tak na polovicu je takmer nemožné. Ak sa necítite v koži, nebudete mať z toho takmer nič ba priam zlý pocit. Beh si viete upraviť. Ak ste unavení, alebo nemáte silu na plánované šprinty, je mnoho iných variácií z ktorých po skončení budete mať vynikajúci pocit miesto pocitu zlyhania.

5. Najprirodzenejší pohyb pre človeka

Behanie je po chôdzi pre nás ten najprirodzenejší pohyb. Aj napriek stáročiam, od kedy pre nás prestal by dôležitým pre potreby prežitia, stále je v nás zakódovaný ako niečo, k čomu potrebujeme len málo, aby sa v nás znovu aktivoval. Potom je to len vecou postupného zlepšovania a užívania.

Tak ako? Obúvate si už tenisky?

Pridajte Komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Leziete si doma na nervy?

Poď radšej behať!

trailrun.sk

Dostaneš od nás len to, čo ťa bude zaujímať.

Nič viac. A rozhodne žiaden spam!

Návrat hore