Rich Roll a jeho cesta k ultra

Naposledy upravené 14/08/2018. Upravil Ivan.

Tridsiatka sa považuje za prelomový rok. Keď sme do tohto veku nedokázali v športe niečo výnimočné, na ďalšie pokusy je zväčša už neskoro. A pokiaľ sme aj niečo výnimočné dokázali, naša forma začína pomaly miznúť. Už na nás čaká len staroba a mizéria. Aspoň mnoho ľudí si ešte aj dnes takto predstavuje život. Je to ale naozaj tak?

Rich Roll bol do svojej štyridsiatky úplne priemerným človekom. Bol trochu šikovnejší, trochu pracovitejší a vzdelanejší ako úplný priemer, ale inak nevynikal ničím. Snáď len úspešne zvládnutým bojom s alkoholom a drogami, ktoré ho do tridsiatky takmer zabili.

Na strednej škole bol vynikajúci plavec a darilo sa mu aj na univerzite, ale opäť, takých je mnoho. Ak to človek nedokáže potiahnuť ďalej, aj do profesionálneho života, je to len priebeh dospievania a hľadania si cesty.

A tak dopadol aj Rich. Z nádejného plavca sa stal priemerný právnik, pracujúci na priemerných pozíciách. Dobre rozbehnutý životný príbeh skončil ako milióny iných.

Do štyridsiatky sa z neho stal mierne prerastený, nezdravo žijúci a alkoholom zničený chlap. Každý deň končil sedením pred televíznou obrazovkou obklopený burgermi a cigaretami. V porovnaní s tým, ako žil desať rokov predtým sa však cítil zdravšie a slobodnejšie. Ľudská predstavivosť a sebaklam nepoznajú hranice.

Deň pred svojimi 40-tymi narodeninami sa mu niečo stalo. Poznáte to. Pol života nič nerobíte a zrazu, z ničoho nič na vás padne múdrosť všetkých vašich predkov. Žartujem, ale často to tak v biografiách vyznieva. Späť však k príbehu.

Po ďalšej večernej hostine sa vybral do spálne na prvom poschodí. Toto krátke schodisko mu zmenilo celý život. Schodisko? Čítajte ďalej!

V strede schodiska musel zastať a vydýchať sa. Dvadsaťpäť kíl nadváhy, zopár cheesburgerov v žalúdku a deht v pľúcach spravili svoje. Stál na schodoch a nechápal, čo sa s ním deje. Nemal ešte ani štyrydsať rokov a všetko už išlo dolu vodou. Cítil sa „starý a odpísaný“.

Každý asi tušíme, kam to smerovalo…

Rich sa rozhodol, že to zmení. Že zmení seba. Že zmení život akým žije. Netušil ako a čo vlastne chce dosiahnuť, no cítil, že to čo robí nie je dobré. A spravil to, čoho sa všetci tak hrozne celý život obávajú a hľadajú výhovorky prečo nie. Spravil prvý krok k zmene. Potom druhý, tretí…

Ako to bolo ďalej?

Prečítajte si v príbehu Moja cesta k ultra, stojí to za to!

img-alternative-text

Malý teaser na záver: Po dvoch rokoch sa dostal Rich medzi najlepších triatlonistov sveta a rok na to bol vyhlásený za jedného z 25 najzdravších mužov na svete. Treba dodať ešte niečo viac? Prajem všetkým príjemné čítanie.

About The Author

Pridajte Komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Leziete si doma na nervy?

Poď radšej behať!

trailrun.sk

Dostaneš od nás len to, čo ťa bude zaujímať.

Nič viac. A rozhodne žiaden spam!

Návrat hore