Čo robí trailového bežca naozaj dobrým

Čo robí trailového bežca naozaj dobrým?

Naposledy upravené 14/08/2018. Upravil Ivan.

Mnoho bežcov prepadne pocitu, že k behaniu potrebujú dokonalú výstroj. Najlepšie tenisky, najkvalitnejšie materiály, najlepšie hodinky.

Je to rovnaká dezilúzia ako pri väčšine športov.

K tomu, aby človek začal s trailovým behaním, potrebuje minimum niečoho špeciálneho. A to je celá pointa tohto športu. Minimalizmus.

Je mnoho rôznych športov, kde športovci bez toho najlepšieho nemajú šancu . Či už sú to cyklisti, lyžiari, alebo závodníci Formule 1. Trailový bežci nie.

Čo robí trailového bežca naozaj dobrým? Alebo dokonca výnimočným? Je to množstvo sponzorov, alebo tá najlepšia výbava? Možno najlepšie tréningové možnosti, alebo genetická predispozícia? Ani jedno.

Trailové bežca robí výnimočným jeho ochota ísť o kus ďalej, rýchlejšie a tvrdšie, ako väčšina ostatných.

Trailové behanie nie je o výbave. Je príjemné, ak kvalitná výzbroj pomáha a nebrzdí, ale inak je to len malá pomoc v celkovom procese.

Zaobstarať si to najlepše čo je na trhu dostupné je vecou peňazí. Zaobstarať si dobré výsledky je len vecou vlastnej ochoty dať do výkonu všetko. A niekedy ešte o trochu viac.

Pridajte Komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Leziete si doma na nervy?

Poď radšej behať!

trailrun.sk

Dostaneš od nás len to, čo ťa bude zaujímať.

Nič viac. A rozhodne žiaden spam!

Návrat hore