Piatkový 5k #8

Naposledy upravené 14/08/2018. Upravil Ivan.

5 krátkych správ z prevažne bežeckého sveta, ktoré ma zaujali a ktoré mám chuť zdielať ďalej. Verím, že zaujmú aj vás.

1k > Beh mesačnu krajinou – Transgrancanaria 2016

Dnes štartuje jeden z najpopulárnejších endurance trail behov na sveteTransgrancanaria. Kde inde, ako na Kanárskych ostrovoch.

Ak si nikdy nebol na “kanárskych”, toto je super príležitosť! Ostrovy sú naozaj krásne, aj keď trochu pripomínajú mesiac a púšť v jednom. No aspoň sa nebeží v blate.

Kanárske ostrovy

Ak ťa láka skúsiť si prvý 100k budúci rok, daj si tento beh do kalendára a hneď v júly kupuj miesto. Už dlhé roky je totiž Transgrancanaria každoročne vypredaný.

2k > 9 spôsobov zotavenia sa po náročnom behu

Každý má iný spôsob zotavovania po náročnom behu a väčšina z nás nedá na ten svoj dopustiť. Pre jedných to je studená sprcha, pre druhých kompresné oblečenie či sauna. Alebo masáž.

Ak si stále neobjavil, čo najlepšie funguje pre teba, pozri si 9 rôznych spôsobov ako sa zotaviť po náročnom behu (EN). Za seba však tvrdím, že studená sprcha je najlepšia.

3k > Endurance športy nie sú len o úspechoch

Pred dvoma týždňami som písal a Pavlovi Paloncým a jeho účasti na Patagonian Expedition Race. Mnohí sme tímu Mila držali palce. Niekedy je to ale málo.

Endurance preteky sú tímový šport. Buď skončia všetci, alebo nikto. Každý bojuje s vlastnými problémami, bolesťami a starosťami, ale v konečnom dôsledku za tím. Je to obrovská zodpovednosť, lebo DNF jedného člena nie je len osobným rozhodnutím, ale tiež „smrteľným ortielom“ celého tímu.

Tím Mila v polovici odstúpil. Jeden z členov, Kanaďan Ken, nemohol ďalej. Stáva sa. Endurance športy sú aj o tom. Ak sa človek nenaučí akceptovať, že nie vždy všetko výjde, veľa sa natrápi. A napriek obrovskému Pavlovmu sklamaniu verím, že on je jeden z tých, ktorý to chápu a akceptujú. Nabudúce to vyjde Pavle!

4k > Čili papričky – chutné a súčasne zdravé

Milujem čili papričky! Keď tak nad tým premýšlam, neprejde deň, kedy by som ich s niečim nejedol. Polievky, omáčky, šaláty, mäso… no a teraz čítam, že sú navyše aj veľmi zdravé. Ideálny stav!

Ak si na tom podobne, gratuľujem! Vraj vďaka čili môžme žiť dlhšie, mať menej problémov so zápalmi, nadváhou a zlou imunitou (EN).

Čilli papričky

Netreba mi vravieť viac. Už premýšlam, k čomu si ich dnes dám.

5k > Náhodné motto týždňa

Keď začneš mať pocit, že to chceš vzdať, mysli na to, prečo si vlastne začal. ~ neznámy autor

Prajem vám všetkým príjemný víkend a o týždeň je tu Piatkový 5k opäť. Ahojte.

About The Author

Pridajte Komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Leziete si doma na nervy?

Poď radšej behať!

trailrun.sk

Dostaneš od nás len to, čo ťa bude zaujímať.

Nič viac. A rozhodne žiaden spam!

Návrat hore